BLOG

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Na samym początku warto samemu określić swój kształt twarzy. Jeśli macie z tym problem, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który rozjaśni wam każdy typ i pozwoli zrozumieć, jakie kolczyki i dla kogo będą najkorzystniejszym wyjściem. Po tym kroku będziecie mogli już zacząć działać i świadomie wybierać biżuterię, która jedynie podkreśli waszą urodę!

 

Twarz okrągła

Jeśli spojrzycie w lustro i stwierdzicie, że wasza twarz ma podobną długość, jak i szerokość, a czoło wygląda na dosyć niskie, to na pewno określimy ją jako twarz okrągłą. Z takim kształtem zdecydowanie chcemy ją nieco optycznie wydłużyć. Tutaj raczej powinniśmy unikać kolczyków w formie kół, a stawiać na bardziej podłużne pozycje. Można oczywiście postawić na inne ozdoby geometryczne, jednak warto pamiętać, że powinny być one wciąż wiszące!

Długie złote kolczyki piórka

Twarz owalna

Kształt tej twarzy często określa się jako ten najbardziej proporcjonalny, a cechuje go ta sama szerokość czoła oraz polików, natomiast zwężenie następuje już przy samym podbródku. Jeśli chodzi o najbardziej pożądany typ kolczyków, to w tym przypadku osoby posiadające takie rysy nie muszą się bardzo o to martwić, ponieważ wiele pozycji sprosta zadaniu i podkreśli ich urodę! Czy to chodzi o kolczyki w kształtach geometrycznych, czy też subtelniejsze wzory. Jedynie, o czym powinniśmy pamiętać, to żeby nie przesadzić z długością ozdób, ponieważ wtedy twarz może wydawać się zbyt pociągła.

Złote kolczyki fale zdobione cyrkoniami

Twarz kwadratowa

Punktami wyróżniającymi ten typ na pewno będzie ta sama szerokość linii żuchwy oraz czoła i wydatne rysy twarzy. Tutaj naszym głównym celem będzie złagodzenie tych ostrych krawędzi, by dodać twarzy nieco więcej delikatności. W przeciwieństwie do poprzednio wymienionych kształtów tutaj powinniśmy unikać ostrych oraz geometrycznych kolczyków. Wyjątkiem będą okrągłe ozdoby, które spiszą się idealnie w każdej okazji i które znajdziecie w sklepie internetowym https://bizuteriabrylancik.pl/.

Złote kolczyki koła

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna inaczej też określana jako twarz w kształcie serca. Czym się charakteryzuje? Szerokie czoło oraz kości policzkowe i dosyć spiczasty podbródek. Jeśli ten krótki opis pasuje do was, to przy wyborze biżuterii powinniście kierować się jednym pytaniem – czy te kolczyki poszerzą dolną partię mojej twarzy? Dlatego dobrym krokiem będzie postawienia na krótkie kolczyki, głównie te nieco szersze w dolnych partiach. Należy jednak pamiętać, by unikać już tych dłuższych oraz wąski ozdób.

Złote kolczyki wkrętki w kształcie węży

Zapraszamy do naszego sklepu bizuteriabrylancik.pl, w którym znajdziecie wszystkie propozycje z tego artykułu!

O nas - SKLEP INTERNETOWY Z BIŻUTERIĄ

Brylancik to internetowy sklep ze biżuterią sztuczną powstały na bazie 10 letniego doświadczenia zdobytego przy prowadzeniu sklepu stacjonarnego.

ZObacz także

Galeria

Najnowsze posty