BLOG

Kryształy Swarovskiego

Materiały wykorzystywane na rynku biżuterii od lat pozostają praktycznie niezmienne. Wiele w tej kwestii by się nie zmieniło, gdyby nie wynalazek Daniela Swarovskiego, który to wynalazł nowe luksusowe kryształy. W tym artykule przybliżymy nieco historii oraz samej idei owych kryształów.

Czym są kryształy Swarovskiego?

Kryształy Swarovskiego są elementami luksusowych biżuterii, na którą każdy może sobie pozwolić. Wytwarza się je ze szkła ołowianego potocznie zwanego „kryształem”. Dzięki temu każda stylizacja może wyglądać jeszcze lepiej. Wybór wśród artykułów dostępnych w asortymencie sklepów Swarovskiego sięga ponad 100 tysięcy. Każda kobieta będzie w stanie znaleźć coś co jeszcze bardziej podkreśli jej charakter.

 Naszyjnik z kryształem typu Swarovski Elements. Kryształ mieni się w kilku odcieniach różu. Wykonany ze stali szlachetnej

Historia marki

Wszystko zaczęło się na terytorium Czech. Chęć dostarczenia biżuterii, na którą będzie mógł sobie każdy pozwolić, spowodowała pojawienie się pomysłu w głowie młodego chłopaka. Swarovski pracujący do tej pory przy obróbce ręcznej kryształów ze swoim ojcem wymyślił urządzenie pozwalające na o wiele dokładniejszą pracę ze szkłem. Swarovski zdecydował się przenieść do Austrii, gdzie z dala od zgiełku będzie mógł pracować i udoskonalać swój wynalazek. Pragnienie bycia niezależnym od producentów, którym wcześniej sprzedawał obrobione szkło doprowadziło do pojawienia się pierwszych kamieni Swarovskiego od razu otrzymują duże uznanie wśród klientek.
Kolejne udoskonalenia sprzętu oraz ciągłą chęć rozwoju wyniosła firmę na szczyt producentów biżuterii i dzisiaj jest jedną z wiodących marek na rynku.

Kolczyki z zapięciem angielskim oraz opalizującym kryształem typu SWAROVSKI ELEMENTS Kolczyki z mieniącym się, zielonym kryształem typu SWAROVSKI ELEMENTS oraz angielskim zapięciem.

Luksus marki D. Swarovski KG

Pierwotnym planem założyciela oraz pomysłodawcy była chęć stworzenia luksusowej biżuterii dostępnej dla każdego. Czas pokazał, że włożona praca nie poszła na marne. Dzięki ciężkiej pracy Swarovskiego oraz kolejnych pokoleń dbających o jakość, firma stała się rozpoznawalna na całym świecie. Z marką D. Swarovski KG współpracują znani na całym świecie projektanci, którzy tworzą całe stylizacje oparte właśnie na kryształach Swarovskiego. Obecnie, marka nie ogranicza się wyłącznie do biżuterii. Zakres produktów obejmuje: akcesoria dekoracyjne, cekiny, odblaski, figurki czy szkła kontaktowe. Firma posiada swoje punkty sprzedażowe na całym świecie, w których możemy znaleźć niepowtarzalne kreacje.

 Naszyjnik z kryształem typu Swarovski Elements. Kryształ mieni się w kilku odcieniach różu. Wykonany ze stali szlachetnej

 

O nas - SKLEP INTERNETOWY Z BIŻUTERIĄ

Brylancik to internetowy sklep ze biżuterią sztuczną powstały na bazie 10 letniego doświadczenia zdobytego przy prowadzeniu sklepu stacjonarnego.

ZObacz także

Galeria

Najnowsze posty